Dyskusyjne Kluby Książki tworzą czytelnicy w różnym wieku, których łączy pasja czytania i poznawania nowych książek. Organizatorami akcji są Instytut Książki oraz British Council.

Projekt DKK to adaptacja brytyjskiej idei reading clubs - wspólnego czytania i rozmowy o książkach. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Kluby działają od początku 2007 roku przy bibliotekach różnego stopnia: od bibliotek wojewódzkich, po filie biblioteczne w małych miejscowościach.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI:

-  stanowią grupy czytelnicze, działające przy bibliotekach

- klubowicze spotykają się raz w miesiącu i dyskutują o wybranej książce, którą przeczytali wcześniej

- to ciekawa wymiana poglądów  na temat literatury

- DKK to przede wszystkim dobra zabawa i miłe towarzystwo.

 Do DKK można dołączyć w każdej chwili, bo rozmowa stanowi przedłużenie przyjemności lektury!      

Miejsce spotkań: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Tucznie, ul. Wolności 14
Koordynator: Małgorzata Karasek

DKK dla młodzieży

Dnia 3 marca 2017r. w Bibliotece odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży. Tematem spotkania była książkę Christiane’y F. „My, dzieci z dworca ZOO”.

 

czytaj więcej »

Spotkanie DKK

 22 lutego 2017 r.  odbyło się spotkanie sympatyków DKK. Omawianą książką była biografia braci Niemczyków pt. „Bohaterowie są zmęczeni” Marii Nurowskiej.

czytaj więcej »

DKK dla młodzieży

W dniu 27 stycznia 2017 roku w Bibliotece odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży. Spotkanie miało charakter organizacyjny. Uczestnicy zapoznani zostali z ideą DKK, wybrane zostały również książki na kolejne spotkanie oraz przygotowany został regulamin klubu.

czytaj więcej »

Noworoczne spotkanie DKK

25 stycznia o godz. 16:00 w Bibliotece spotkali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki.

 

czytaj więcej »