III Konkurs Pięknego Czytania

25 kwietnia 2017r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Tucznie  odbył się konkurs  o tytuł "Mistrza Pięknego Czytania".

W konkursie wzięli udział uczniowie klas I - VI, Szkół Podstawowych w Tucznie i Marcinkowic oraz uczniowie z gimnazjum, którzy zostali wyłonieni w szkolnych eliminacjach. Grupa 29 uczniów, podzielona na trzy kategorie, zmagała się z wybranymi tekstami ze znanych im książek.

czytaj więcej »

,,Śpiew kolibrów – baśnie i legendy z różnych stron świata „

19 kwietnia 2017 r.  w Bibliotece Publicznej w Tucznie odbyło się 4 spotkanie z cyklu ,,Śpiew kolibrów – baśnie i legendy z różnych stron świata’’. Wszystkie dzieci wysłuchały z uwagą głośno czytanej baśni braci Grimm pt. „Jaś i Małgosia” a następnie odpowiadały na zadawane pytania dotyczące przeczytanego utworu. „Jaś i Małgosia" to bajka, która uczy, aby nie oddalać się od domu, nie rozmawiać z nieznajomymi i nie przyjmować od nich słodyczy. Bajka zachęca również dzieci do roztropnego łakomstwa na słodycze.  Na koniec spotkania dzieci  dekorowały pierniczkami chatkę Baby Jagi.

Bardzo dziękujemy pani Bożenie za piękne głośne czytanie, dzięki któremu nasi czytelnicy przenieśli się chociaż na chwilę do świata bajek i baśni. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy na kolejne spotkanie 08.05. 2017 r.

czytaj więcej »