I Gminne Dyktando o „Pióro Burmistrza Tuczna” już za nami…

Dnia 15 listopada 2017  roku w ortograficzne szranki stanęło 17 gimnazjalistów i 13 dorosłych. Teksty dyktand przygotowała Elżbieta Witkowska – nauczycielka Szkoły Podstawowej w Tucznie. Nad przebiegiem dyktanda czuwało jury w składzie: Honorata Stocka, Małgorzata Tereszczak oraz Danuta Kityńska.
 

 

czytaj więcej »

Wesoła gromadka Kubusia Puchatka

Na kolejnym spotkaniu z cyklu „Śpiew kolibrów- baśnie i legendy z różnych stron świata”wkroczyliśmy w świat słynnych przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.Wśród licznych zabaw były m.in. rozwiązywanie zagadek o ulubionych przysmakach Kubusia i jego przyjaciół,

 

czytaj więcej »

Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim.

Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim, zorganizowane dnia 12 października 2017 r. przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Tucznie a sfinansowane w ramach DKK przez Instytut Książki było wydarzeniem niezwykle interesującym i sympatycznym. W spotkaniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Tucznie.

czytaj więcej »

,,Śpiew kolibrów – baśnie i legendy z różnych stron świata"

Jesień za oknem, a w bibliotece... przyjemnie jest spotkać się na czytaniu.       W poniedziałek 9 października uczestnicy kolejnego spotkania z cyklu    „Śpiew kolibrów – baśnie i legendy z różnych stron świata” wysłuchali fragmenty bajek terapeutycznych.

czytaj więcej »