„Z książką dookoła świata” – spotkania w bibliotece.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Tucznie zaprasza na zajęcia dla dzieci pod hasłem              „Z książką dookoła świata”. Tym razem najmłodsi udadzą się w literacką podróż do odległych krajów i kontynentów. Podczas literackich podróży dzieci dowiedzą się, jak żyją ich rówieśnicy w innych krajach, jak wyglądają ich domy, co jedzą i w co się bawią. W trakcie bibliotecznych spotkań dzieci będą uczestniczyć w zajęciach literackich, plastycznych i ruchowych. Będą rozwiązywać zagadki i rebusy, mierzyć się z krzyżówkami i przede wszystkim dobrze się bawić, a wszystko to po to, by

czytaj więcej »

Zaproponuj książkę do biblioteki!

Zapraszamy wszystkich czytelników do wspólnego tworzenia księgozbioru biblioteki poprzez składanie propozycji zakupu książek. Zaproponuj ciekawe pozycje literatury pięknej i literatury popularnonaukowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzięki Waszym podpowiedziom będziemy mogli łatwiej dostosować swoją ofertę do aktualnych potrzeb i oczekiwań.

Swoje propozycje proszę składać pisemnie w ZESZYCIE ŻYCZEŃ, który znajduje się w bibliotece lub prosimy kierować je na adres mailowy naszej Biblioteki bibliotekatuczno@interia.pl Wszelkie propozycje zostaną wzięte pod uwagę i będą sukcesywnie realizowane w ramach  naszych możliwości.

czytaj więcej »

Pojedynek książek

W grudniu do pojedynku wybraliśmy dwie książki „Tajemnica gwiezdnego jeziora” Agnieszki Stelmaszyk oraz „Szklane Dzieci” Kristina Ohlsson.

W pojedynku zwyciężyła książka „Szklane Dzieci” Kristina Ohlsson (22 głosów do 15).

Aktualnie trwa pojedynek książki „Hania Humorek” McDonald Megan kontra „Chłopaki Chojraki” Marcin Prokop.

Zapraszamy do biblioteki i do głosowania!

czytaj więcej »