Dyskusyjne Kluby Książki tworzą czytelnicy w różnym wieku, których łączy pasja czytania i poznawania nowych książek. Organizatorami akcji są Instytut Książki oraz British Council.

Projekt DKK to adaptacja brytyjskiej idei reading clubs - wspólnego czytania i rozmowy o książkach. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Kluby działają od początku 2007 roku przy bibliotekach różnego stopnia: od bibliotek wojewódzkich, po filie biblioteczne w małych miejscowościach.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI:

-  stanowią grupy czytelnicze, działające przy bibliotekach

- klubowicze spotykają się raz w miesiącu i dyskutują o wybranej książce, którą przeczytali wcześniej

- to ciekawa wymiana poglądów  na temat literatury

- DKK to przede wszystkim dobra zabawa i miłe towarzystwo.

 Do DKK można dołączyć w każdej chwili, bo rozmowa stanowi przedłużenie przyjemności lektury!      

Miejsce spotkań: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Tucznie, ul. Wolności 14
Koordynator: Małgorzata Karasek

Kwietniowe spotkanie DKK

BIAŁA RIKA” W DYSKUSYJNYM KLUBIE KSIĄŻKI

27  kwietnia 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie DKK. Z członkiniami naszego Klubu rozmawiałyśmy o powieści Magdaleny Parys pt. „Biała Rika”. Głównym wątkiem naszych rozmów był problem zakorzenienia w rodzinie, którego braku najmocniej doświadczyły tytułowa babcia Rika i jej przyszywana wnuczka Dagmara. To nie przepisywanie historii ale pokazanie jej ze zwykłej ludzkiej perspektywy. Napisana inaczej niż tradycyjne powieści, uzupełniona notatkami, wtrąceniami, rysunkami, przez to jeszcze bardziej ciekawa.

czytaj więcej »

Spotkanie DKK dla Młodzieży ze Stephenem Kingiem

07 kwietnia 2017 r. . odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki , na którym omówiona została powieść Stephena Kinga „Chudszy”. Billy Halleck nie ma specjalnych powodów do narzekania. Jako wzięty adwokat z każdą sprawą zarabia coraz więcej. Sprawdza się jako mąż i ojciec. Ma wygodny dom i kochającą rodzinę. Jedyne, co go naprawdę trapi, to poważna nadwaga grożąca zawałem serca.

czytaj więcej »

Marcowe spotkanie DKK

„Rebeka”  autorstwa Daphe du Maurier to kolejny temat spotkania  Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 29 marca bieżącego roku w Bibliotece. Najsłynniejsza powieść angielskiej mistrzyni romansu psychologicznego, która doczekała się licznych adaptacji filmowych, teatralnych i telewizyjnych.Autorka która zainspirowałą Alfreda Hitchocka i Stephena Kinga.

czytaj więcej »

DKK dla młodzieży

Dnia 3 marca 2017r. w Bibliotece odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży. Tematem spotkania była książkę Christiane’y F. „My, dzieci z dworca ZOO”.

czytaj więcej »

Spotkanie DKK

 22 lutego 2017 r.  odbyło się spotkanie sympatyków DKK. Omawianą książką była biografia braci Niemczyków pt. „Bohaterowie są zmęczeni” Marii Nurowskiej.

czytaj więcej »