Dyskusyjne Kluby Książki tworzą czytelnicy w różnym wieku, których łączy pasja czytania i poznawania nowych książek. Organizatorami akcji są Instytut Książki oraz British Council.

Projekt DKK to adaptacja brytyjskiej idei reading clubs - wspólnego czytania i rozmowy o książkach. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Kluby działają od początku 2007 roku przy bibliotekach różnego stopnia: od bibliotek wojewódzkich, po filie biblioteczne w małych miejscowościach.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI:

-  stanowią grupy czytelnicze, działające przy bibliotekach

- klubowicze spotykają się raz w miesiącu i dyskutują o wybranej książce, którą przeczytali wcześniej

- to ciekawa wymiana poglądów  na temat literatury

- DKK to przede wszystkim dobra zabawa i miłe towarzystwo.

 Do DKK można dołączyć w każdej chwili, bo rozmowa stanowi przedłużenie przyjemności lektury!      

Miejsce spotkań: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Tucznie, ul. Wolności 14
Koordynator: Małgorzata Karasek

Styczniowe spotkanie DKK dla dorosłych

31 stycznia było ponure i pochmurne popołudnie. W taki dzień w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Tucznie odbyło się spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Nieprzyjazna aura na zewnątrz nie wpłynęła negatywnie na dobre humory czytelników. Na pierwszy ogień poszły sprawy organizacyjne – kto, kiedy, jak długo? Klubowiczkom został przedstawiony program, który będzie im towarzyszył przez cały rok.

czytaj więcej »

Grudniowe spotkanie DKK dla młodzieży

1 grudnia 2017r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży. Tematem spotkania była książka Anny Onichimowskiej            „Dziesięć stron świata”

„Dziesięć stron świata” to dziesięć opowiadań, dziesięć kultur i dziesięciu bohaterów, których losy rozgrywają się w różnych miejscach na świecie – m.in. w Indiach, Kolumbii, na Białorusi, w Danii, Japonii, USA i w Polsce.

czytaj więcej »

Listopadowe spotkanie DKK

W środowe popołudnie 29 listopada 2017 r. w Bibliotece odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.Tym razem tematem spotkania była twórczość Krystyny Mirek. Omawialiśmy dwie książki.Jedna z nich to „Prom do Kopenhagi”.To niezwykle ciepła książka, idealna na wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty.

czytaj więcej »

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – dla młodzieży.

W dniu 3 listopada 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie DKK dla młodzieży działającego przy Bibliotece. Tym razem nasze klubowiczki dzieliły się wrażeniami po przeczytaniu książki Philipa K. Dicka „Przez ciemne zwierciadło”.

 

czytaj więcej »

Październikowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – 25.X.2017 r.

Do naszego grona miłośników książki dołączyły kolejne Panie, które zostały przywitane i wprowadzone w regulamin naszych spotkań. Do omówienia mieliśmy dwie książki.Pierwsza z nich pt. „Chata”.

czytaj więcej »