Mała książka - wielki człowiek - 2020

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Tucznie bierze udział w projekcie „Mała książka — wielki człowiek”. Projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (3–6 lat , roczniki 2014 - 2017) jest realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka — wielki człowiek”. Celem kampanii jest zachęcenie rodziców do odwiedzania biblioteki wraz z dzieckiem oraz do codziennego czytania dziecku książki.

Jak przystąpić do projektu?

Aby przystąpić do projektu wystarczy odwiedzić Bibliotekę Publiczną w Tucznie, gdzie Mały Czytelnik odbierze Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę "Pierwsze czytanki dla..." oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek. W pakiecie startowym znajdziecie Państwo też  broszurę informacyjną dla rodziców "Książką połączeni czyli przedszkolak idzie do biblioteki, przypominającą o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadającą, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Podczas  wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do bibliotecznej karty, a po uzyskaniu dziecięciu naklejek otrzyma imienny dyplom, potwierdzający jego czytelnicze umiejętności.

Wyprawki czytelnicze dla dzieci w wieku przedszkolnym będzie można odebrać od września 2020 roku w bibliotece.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK, wszak miłość do książek jest prezentem na całe życie.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.wielki-czlowiek.pl. O wszystkich wydarzeniach będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz w portalach społecznościowych.