Program rozwoju bibliotek - "Aktywna biblioteka"

Biblioteka Miasta i Gminy w Tucznie wzięła udział w Konkursie Grantowym "Aktywna Biblioteka" prowadzonym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programy Rozwoju Bibliotek i pozyskała maksymalny grant w kwocie 5 000 zł. na realizację projektu w 2013 roku pod nazwą: biblioteka@tuczno.pl - biblioteka bez barier

Projekt zakłada utworzenie:

• kawiarenki internetowej dla seniorów "Senior 50+",
  • profesjonalnej strony internetowej biblioteki.

Działania podjęte w projekcie realizowane będą z myślą o wszystkich mieszkańcach Gminy Tuczno. Celem projektu jest aktywizacja i integracja osób starszych środowiska lokalnego gminy Tuczno. Zwiększenie poczucia przynależności do społeczności lokalnej pokolenia 50+. Zapobieganie marginalizacji i wykluczeniu społecznemu. Umiejętność korzystania z nowych technologi i efektywnego korzystania z informacji. Poprzez zamierzone działania chcemy także dać przykład dobrej współpracy, a przede wszystkim zaprzeczyć obiegowej opinii, że skuteczny przekaz wiedzy możliwy jest tylko w jednym kierunku: starsi - młodzi.

W ramach projektu przeprowadzony zostanie kurs komputerowy dla seniorów.

Naszymi partnerami są m.in.:

• Gminny Ośrodek Kultury,
  • Urząd Miejski,