Spotkanie DNA Wałcza - spotkanie w Tucznie.

Historia Tuczna, to nie jest historia zamku, sanatorium czy nawet historia Biblioteka Tuczno.

Tuczno to historia jego mieszkańców. Skąd przyjechali, jakie życiowe tragedie i miłości się z tym wiążą?

Część z nich mogliśmy poznać w piątek w restauracji Wrzosowy Zakątek, gdzie Muzeum Ziemi Wałeckiej zorganizowało spotkanie DNA Wałcza - spotkanie w Tucznie.

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się także gdzie i jak szukać śladów naszych przodków.

Poznaliśmy wiele ciekawych pięknych, lecz i tragicznych losów mieszkańców naszego powiatu.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, zapraszamy do Muzeum Ziemi Wałeckiej lub Biblioteki w Tucznie.

Dziękujemy wszystkim obecnym mieszkańcom i organizatorowi za możliwość uczestniczenia w wspólnej podróży do przeszłości naszej gminy.